KĀ VISLABĀK STRĀDĀT NO MĀJĀM?

Google, Microsoft, Twitter. Hitachi, Apple, Amazon. Chevron, Salesforce, Spotify. Sākot no Apvienotās Karalistes līdz ASV, Japānas līdz Dienvidkorejai, šie ir visi pasaules mēroga uzņēmumi, kas Covid-19 izplatīšanās rezultātā ir ieviesuši darbu no mājām.

Ir jāsāk pieņemt, ka pāreja uz “mājas biroju” daudziem no mums kļūs par normālu darba izpildes veidu, vismaz uz kādu laiku. Daudziem no mums “darbs no mājām” ir kaut kas jauns un nebijis. Tāpēc šis raksts sniegs nelielu ieskatu, kā sasniegt labākus rezultātus un izvairīties no lieka satraukuma. 

Sakārtojiet saziņas veidus

Koronavīruss vai nē, galvenais, strādājot no mājām, ir skaidra komunikācija ar savu priekšnieku un precīza uzdevumu formulēšana, saprašana. Komunikācijai ir jābūt skaidrai, saprotamai un ar iespējamu “klātienes efektu”. Ieteicams saziņai ar darbiniekiem, kolēģiem, vadību, izmantot dažādus rīkus kā piemēram Skype, Zoom, utt.

Pagājušajā gadā “Buffer” veiktajā pētījumā , kurā tika iekļauti apmēram 2500 attālinātā darba veicēji, tika noskaidrots, ka vientulība ir otrā lielākā problēma, par kuru ziņots, un to izjutuši 19% respondentu. Vientulība var likt cilvēkiem justies mazāk motivētiem un mazāk produktīviem. Par šo potenciālo problēmu arī ir noteikti jādomā, iespējams, komunikācija tikai e-pastu veidā, nebūs labākais risinājums.

Izturies pret darbu no mājām kā pret reālu darbu

Tikai tāpēc, ka ir iespēja visu dienu pavadīt pidžamās, nenozīmē, ka patiesībā vajadzētu to darīt. “Piecelieties, ieejiet dušā un saģērbieties. Ievērojiet reālās darba dienas rutīnu, ”saka Larsons.

Ir svarīgs likt saprast arī ģimenes locekļiem, ka jūs esat “darbā”. “Izveidojiet savās mājās robežas, kuras saprot jūsu ģimenes locekļi:“ Kad durvis ir aizvērtas, izliecieties, ka neesat tur, ”” saka Kristena Šoklija, Džordžijas Universitātes psiholoģijas asociētā profesore.

Izvairieties justies izolēti

Ilgstoša izolācija potenciāli var ietekmēt morāli un produktivitāti. Tieši tāpēc Larsons iesaka komandām mēģināt saglabāt normālas dzīves norisi un draudzību netradicionālā veidā, piemēram, ar virtuālo picu ballītēm vai attālinātajām laimīgajām stundām, kurās cilvēki sazinās un kopīgi pavada laiku.

Svarīgi ir “Uzturēt garu”

Bez šaubām šis ir saspringts laiks. Negatīvi virsraksti, satraukums par slimajiem vai vecāka gadagājuma mīļajiem cilvēkiem un cīņa ar vēlmi izpirkt tualetes papīru, un tas viss var likt paskatīties uz saziņu ar darbu kolēģiem kā maznozīmīgu. Bet, jo vairāk pūļu veltīsiet saziņai ar kolēģiem, jo lielākas iespējas būs izvairīties no izolācijas sajūtas, kas var izraisīt depresiju.

Ja esat vadītājs, Jums ir pienākums nodrošināt skaidru saziņu, un ir svarīgi arī saglabāt morāli. “Mūsdienās ir viegli atrasties stresa situācijā,” saka Larsons. “Ja esat vadītājs, atzīstat, ka pastāv stress un grūtības. Jūsu kā vadītāja uzdevums ir būt visas komandas “karsējmeiteņu komandai”.

Tas ir īpaši svarīgi, ja cilvēki strādā no mājām ilgāk nekā pāris nedēļas. “Izveidojiet kaut kādu normu,” saka Larsons. “Uzturiet cilvēku garu.”

Ar pilnu rakstu varat iepazīties: B. Lufkin., (2020) https://www.bbc.com/worklife/article/20200312-coronavirus-covid-19-update-work-from-home-in-a-pandemic

« Visi jaunumi